Zabezpečení Skype4Business na mobilních zařízeních a noteboocích

SkypeShield (SphereShield) je špičkové řešení, které zajistí bezpečné připojení k firemním serverům Skype4Business ze všech druhů mobilních zařízení či přenosných počítačů.

Pokud provozujete Skype4Business na vlastních serverech, jistě k tomu máte pádné důvody, zejména bezpečnostního rázu. Je však nutné vzít v úvahu i fakt, že se k serverům Skype4Business přistupuje nejen z firemní sítě, ale i z internetu a také z mnoha druhů mobilních zařízení.

Stadardní připojení k serverům Skype4Business z nezabezpečeného mobilního zařízení přináší značné riziko úniku citlivých firemních dat. Servery SkypeShield (nově SphereShield) přístup ze všech druhů mobilních zařízení zabezpečí a povolí komunikaci jen těm autorizovaným. Pohodlný a bezpečný meeting tedy může proběhnout z domova, hotelu či z letiště.

Hlavní funkce SkypeShield:

 • Hlavní mobilní platformy: chytré telefony, notebooky, tablety
 • Vlastní reverzní proxy: škálovatelná a bezpečná reverzní proxy pro publikaci Skype4Business do internetu, lze ji také integrovat se stávajícími síťovými řešeními
 • Propojení se servery MDM/EMM – SkypeShield lze snadno propojit se servery pro správu mobilních zařízení, jako je například MobileIron či WMvare AirWatch
 • Dvoufaktorová autentizace – přístup na servery Skype4Business je pevně svázán s konkrétním mobilním zařízením
 • Přihlašování přes Smart karty – řešení pro firmy, jejichž bezpečnostní politika vyžaduje použití Smart karet.
 • Autentizace RSA tokenem – dvoufaktorová autentizace přes RSA token eliminující používání přístupových údajů z Active Directory.
 • Ochrana Active Directory – SkypeShield umožňuje definovat samostatné přístupové údaje a oddělit je od služeb Active Directory. Tím značně minimalizuje bezpečnostní rizika v případě odcizení mobilního zařízení.
 • Edge Access Control – zajistí bezpečné připojení k serverům Skype4Business z notebooků mimo firemní síť.
 • Skype4Business přes VPN – přidává další úroveň šifrování komunikace bez nutnosti cokoli nastavovat na straně uživatele a bez jakéhokoli omezení kvality služby.
 • EWS ochrana – ochrana pro Exchange Web Services (EWS). Zamezí zamčení uživatelského účtu a omezí přístup k EWS pouze pro registrovaná zařízení.
 • Prevence proti následkům DDoS útoku – předchází nepříjemnému uzamčení uživatelského účtu následkem Denial-of-Service (DoS a DDoS) útoku, případně brute-force útoku na Skype4Business servery.

 

skypes

 

Architektura SkypeShield

Služba SkypeShield je čistě serverové řešení bez nutnosti cokoli instalovat na straně mobilního zařízení. 

S nasazením SkypeShield Vám pomůžeme. Jsme certifikovaným partnerem SkypeShield: zajistíme návrh, licence, nasazení o následnou podporu.