Náš příběh

Naše firma vznikla před dvanácti lety.

Začínali jsme v jedné malé pronajaté místnosti v centru Brna, dnes patříme mezi špičku poskytovatelů IT služeb.

Jak jsme se dostali tam, kde jsme?

Náš příběh.

Jsme tři přátelé a toto přátelství trvá již více než dvacet let. Přátelí spolu i naše ženy a děti, máme tedy propojený nejen pracovní, ale i osobní život. A právě na přátelství a důvěře jsme vybudovali naši společnou firmu System4u.

V létě roku 2004 jsme seděli v parku, pili pivo a vymýšleli jsme neuvěřitelné nápady, čím bychom se mohli společně živit. Přestože každý z nás má vzdělání v jiném oboru, shodli jsme se nakonec na důležitosti a progresivnosti IT a nápad založit vlastní firmu byl na světě. Záhy jsme opustili jistotu zaměstnaneckých smluv a pravidelných měsíčních příjmů ve velkých korporacích a vrhli jsme se do nám zcela neznámých vod podnikání.

Při práci ve velkých firmách jsme poznali IT řešení, která tehdy nebyla pro malé firmy dostupná a začali jsme nabízet cloudové služby v době, kdy slovo cloud ještě nikdo neznal. Samozřejmě jsme se i vybavili potřebným hardwarem – nakoupili jsme hromadu starých serverů, vměstnali se do jedné malé místnosti v centru Brna a očekávali jsme stovky e-mailů od budoucích zákazníků, které ale v kýženém množství nepřicházely. Přidali jsme tedy k našim službám i obecnou správu IT a přišli jsme s vlastním programem pro advokátní kanceláře, který je dodnes součástí námi poskytovaných služeb.

Pořád to ale nebylo ono. A pak jednou přišla nabídka a s ní velký skok kupředu. Oslovila nás společnost T-mobile. Prý poznali, že máme zdravý potenciál a chuť do práce a nabídli nám spolupráci při správě a podpoře BlackBerry, tehdy absolutní technologické novince a my jsme se díky tomu vydali cestou řešení pro správu firemní mobility (EMM, MDM).

Skončily nám punkové časy, kdy jsme všechno ještě brali s velkým nadhledem. Zaměstnali jsme profesionály v oboru IT, stali jsme se solidními podnikateli, partnery mnoha významných nejen českých a postupem času i zahraničních firem. Obdrželi jsme certifikaci ISO 9001 a 27001 a můžeme říci, že jsme se dostali mezi špičku IT firem, které se zabývají firemní mobilitou.

Dnes jsme na trhu více než deset let, jsme středně velká firma a stále cítíme rostoucí potenciál. To vše díky našemu přátelství a lidem, kterými jsme se obklopili.

O kom ten příběh je?

Edward Plch vystudoval právnickou fakultu, již více než 10 let se věnuje mobilním technologiím. Ve firmě má na starosti vše, co se právě týká firemních mobilních řešení, jejich systémové integraci a návrhům optimálních řešení firemní mobility. Ve volném čase cestuje, leze po skalách i do jeskyní

David Peřina – vystudovaný ekonom, který se v profesním životě přeorientoval na vedení programátorů a správu IT. Zastřešuje chod infrastruktury datacentra firmy i klientů, hostingové služby a vývoj na různých platformách. Jeho koničkem jsou databáze všeho druhu, od programování až po ladění výkonu databázových serverů. Ve volném čase rád cestuje, tancuje a čte kvalitní literaturu.

Martin Koláček – vystudoval VUT fakultu elektrotechniky obor radioelektronika. Díky následným pracovním příležitostem získal kvalifikaci ve finančním managementu, kterému se věnuje i ve společnosti System4u. Jeho vášní je jachting a cestování, kde se mísí dobrodružství, svoboda a respekt k přírodním živlům. Má blízko k chápání věcí, které jsou skryté pod povrchem racionální reality.

Co mají společného? 

  • dobrodružnou povahu
  • bouřlivé večírky
  • úctu k přátelství
  • vztah k moderním technologiím
  • zkušenosti z velkých korporátních firem na managerských postech
  • touhu po svobodě a realizaci vlastních vizí a nápadů
  • fungující firmu se spokojenými zaměstnanci

 

 

 

© 2019 System4u, a.s.
Powered by Wordpress

Nahoru