System4u, GEMA a posun v Gartnerových magických kvadrantech na místo Vyzývatele.

Umístění v Gartnerově magickém kvadrantu – to je meta pro každou ambiciózní IT firmu. Unikátní produkt, služba či řešení může gartnerovy analytiky zaujmout natolik, že i menší firma má šanci dostat se do těchto magických kvadrantů. Možná ne sama, ale třeba jakou součást větší alliance. Což kromě unikátního produktu či služby znamená také mít již zmíněné ambice, schopnost komunikovat s analytiky a věnovat jim nemálo času.

Setkání s analytikem od gartnera je velmi zajímavá zkušenost. Tito lidé mají obrovský přehled o IT trhu, vědí co je ve světě IT nového a kde je možné najít v trhu díru.

Do hledáčku těchto analytiků patří i poskytovatelé mobilních služeb, tedy I služeb týkajících se Enterprise Mobility Managementu. A tak se jednoho dne stalo, že zavolali I k nám do System4u. Protože naše firma je součástí GEMA – Global Enterprise Mobility Alliance a právě tato alliance byla součástí analytického zkoumání, stali jsme se “zkoumaným objektem” také my. Co je GEMA? Globální poskytovatel služeb pro správu firemní mobility prostřednictvím lokálních partnerů. Tato alliance zaručuje, že jednotliví partneři poskytují společné portfolio služeb v oblasti mobility při dodržení nejvyšších nároků na kvalitu. Nabízí výběr nejlepších firem zabývajících se mobilitou, které vybudovaly společné know-how a infrastrukturu. Toto globální sdružení a jeho členové díky tomu dodávají mobilní služby a řešení v rozsahu a kvalitě, jaké žádná samostatná firma není schopna dosáhnout.

Pro nás znamenala “prověrka” analytiků mnoho pohovorů, rozhovorů, poskytnutí referenčních kontaktů, kde nás hodnotili naši zákazníci, kterým poskytujeme služby pro hromadnou správu a zabezpečení firemních telefonů a tabletů. Díky tomu jsme získali také mnohé podněty pro náš další rozvoj.

Jak to dopalo? Uspěli jsme. Ukazatelem úspěchu je skutečnost, že se alliance GEMA posunula ze segmentu Niche players (specializovaní hráči) do segmentu Challaengers (vyzývatelé), což je velký posun celé GEMA aliance vpřed. I my, System4u, utváříme celistvost GEMA aliance a tedy I díky námi poskytovaným mobilním službám se GEMA posunula na tuto významnou pozici.

 

gartner-magic-quadrant-managed-mobility-services

Vložit komentář

Váše emailová adresa nebude publikována. Povinná pole jsou vyznačena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ochrana před spamem *