Citrix XenMobile

Citrix XenMobile – profesionální řešení pro firemní i nefiremní aplikace.

AppMonitoring-1024x576

Citrix patří mezi lídry na trhu v oblasti aplikací. Nabízí jak vlastní špičkové aplikace pro mobilní řešení, tak další business aplikace, které dále rozšiřují především s ohledem na produktivitu firmy. Citrix zároveň vyniká v tzv.MCM technologiích, tedy systémech pro správu obsahu. Technologie ShareFile se řadí mezi nejlepší řešení na trhu.

Společnost Citrix se pohybuje na trhu již dlouhou dobu. Ale teprve od roku 2012 začal její prudký rozvoj v oblasti mobility. V tomto roce totiž společnost spojila síly s technologií Zenprise a obohatila tak vlastní řešení pro aplikace o špičkový MDM systém.

Citrix patří mezi top 5 společností v oblasti mobility na světě

V současnosti je Citrix vedoucí platformou pro účely zabezpečení v podstatě každé aplikace – od mobilních, přes webové, Windows až po Saas aplikace. Navíc se sami specializují na další vývoj business aplikací, které pomáhají dále rozvíjet firemní komunikaci a zvyšují produktivitu práce (GoToMeeting, GoToAssist, GoToMyDesktop, Citrix Podio, atd.).

Citrix jako komplexní řešení Enterprise Mobility Management

Citrix je řešením pro firemní mobilitu. To znamená, že dokáže pokrýt veškeré nároky na správu zařízení, aplikací a dokumentů včetně jejich následného zabezpečení.

EMM je vlastně set softwarů:

  • Mobile Device Management – správa zařízení
  • Mobile Application Management – správa aplikací
  • Mobile Content Management – správa dokumentů

Přístup k desktopu, aplikacím a firemním datům z jakéhokoli zařízení kdykoli a kdekoli

Profesionál na správu a sdílení dokumentů

Jedním z klíčových produktů Citrix je nástroj pro správu firemních dokumentů a obsahu ShareFile. Tento jedinečný systém je klíčovým prvkem pro sdílení a synchronizaci dat z jakéhokoli zařízení. Kromě toho dokáže IT centrálně nastavit detailní politiku užití jednotlivých složek a dokumentů v závislosti na přidělené roli uživatele. Detailní dohled je možné získat formou reportů, které přesně ukazují, kdy a jak byl daný dokument editován, prohlížen nebo poslán další osobě.

XenMobileBlog

Citrix XenMobile MDM

Multiplatformní charakter řešení

Citrix se zaměřuje na široké spektrum operačních systémů. Citrix podporuje následující mobilní platformy

• iOS
• Android a Samsung SAFE
• BlackBerry
• Windows
• Amazon Kindle Fire

Pro koho je řešení vhodné

Citrix je tou správnou volbou pro společnosti, které hledají bezpečný prostor zahrnující Windows, webové a mobilní aplikace, stejně jako pro společnosti, které již využívají jiné služby jako je XenDesktop, XenApp nebo Netscaler.

Společnost System4u je partnerem Citrix a díky tomu vám k mobilnímu řešení nabízí také profesionální služby podpory a následné správy systému (až v rozsahu 7/24/365). Navíc je součástí implementace systému profesionální školení administrátorů Citrix.


Umístění společnosti Citrix v prestižním Gartner Magic Quadrant 2015

Mobilní řešení Citrix bylo ohodnoceno v prestižním průzkumu Magic Quadrant 2015 institutu Gartner, který přináší hodnocení na základě dvou priorit:

  • completness of vision, tedy jak jasně je definována koncepce technologie vzhledem k budoucímu vývoji (vize společnosti)
  • ability to execute, která posuzuje schopnost technologie vycházet vstříc současným požadavkům těch, kteří ji nakupují, stejně jako schopnost firmy uspět na trhu (současný rozvoj)

 

© 2019 System4u, a.s.
Powered by Wordpress

Nahoru