Jak MobileIron řeší otázku osobních veřejných úložišť.

Veřejná úložiště a problém se zabezpečením dokumentů – MobileIron přichází se svým řešením!

MobileIron publikoval zbrusu novou verzi aplikace pro správu dokumentů Docs@Work.

Společnost velmi intuitivně zareagovala na populární trend uživatelů mobilních zařízení, kteří pro své potřeby používají snadno dostupné verze cloudových úložišť (Box, Dropbox, …). Tento fenomén je zároveň trnem v oku většiny firem, protože tyto veřejné úložiště není možné kontrolovat a dokumenty zde nejsou nijak zabezpečeny. Navíc je možné je stahovat, sdílet a dále upravovat.

MobileIron zveřejnil upgradovanou verzi aplikace Docs@Work, která řeší právě tuto bezpečnostní výzvu.

Hlavním problémem je, že uživatelé ukládají pracovní dokumenty v cloudových aplikacích pro sdílení souborů, a IT oddělení jsou naprosto bezmocné vůči jejich kontrole a zabezpečení.

Nový Docs@work má za cíl řešit právě tuto otázku tím, že dává uživatelům možnost si vybrat místo, kam budou dokumenty ukládat bez nutnosti ztráty potřebné ochrany. Problém je zvlášť výrazný u tzv. BYO zařízení, které používají uživatelé jak pro práci, tak pro osobní využití, a jsou tak zvyklý používat aplikace z veřejně dostupných appstorů.

Bezpečnostní strategie aplikace Docs@work je rozdělena na tři části. V první fázi je implementace právě nové verze Docs@Work, která umožňuje požadovaný zabezpečený přístup k oblíbeným aplikacím pro sdílení a uložení dokumentů. Uživatelé tak mohou přistupovat k aplikacím jako je Dropbox, Office 365, Microsoft OneDrive Pro a další.

V dalším kroku umožňuje aplikace zabezpečení na úrovni složek, kdy jsou informace v cloudovém prostředí zašifrovány a nejsou tedy přístupné bez požadované autorizace uživatele.

Nakonec projde prostředí aplikace autorizací ze strany podnikového IT zázemí a teprve následně může uživatel přistupovat k zabezpečeným cloudovým datům.

MobileIron tímto způsobem řeší velmi významnou a neustále diskutovanou otázku osobních cloudových úložišť, které byly tak dlouho nesmírně ožehavým problémem pro IT oddělení firem.


Je třeba si uvědomit, že veřejné cloudové úložiště a jejich velká obliba mezi uživateli je fenoménem, který postihuje firmy a podnikatele v téměř každém podnikání bez ohledu na jeho charakter nebo velikost podniku. Není proto tak důležité, co děláte, ale spíše jak vy a vaši zaměstnanci nakládate s obsahem a dokumenty.

Nový docs@work tak doplňuje a rozšiřuje portfolio služeb MobileIron pro správu obsahu a jeho zabezpečení. Nový docs@work je kompatibilní pro Ipady a Iphony a stejně tak pro Adroid zařízení.

Zdroj: www.crn.com.