Seeky

Jací jsou naši IT junioři?

Datum vydání

1. 6. 2023

Zajímá vás popisované téma?

kontaktujte nás
Jací jsou naši IT junioři?

Hlavní pracovní náplň? 

Kryštof:

Jednoznačně sebevzdělávání a učení všech potřebných znalostí od zkušenějších kolegů. V oboru IT totiž neustále vzniká něco nového a je potřeba zůstat v obraze ať už jde o cloud, servery, sítě, mobilní zařízení nebo koncové stanice u zákazníků. Není to ale pouze o znalostech IT. Další důležitou součástí práce je komunikace ve vnitřní struktuře firmy a seznámení se s jednotlivými procesy nebo postupy. Dobrý kolektiv je skvělou výhodou, je důležité mít oporu při řešení prvních ticketů a problémů se zákazníky. Čím více zkušeností a znalostí posbírám, tím lepším IT seniorem se můžu v budoucnu stát.

Vojta:

V rámci běžných administrátovských operací jsem dostal při nástupu na starost kompletní administraci našeho tiketovacího systému Vivantio. Jako junior mám možnost si zvolit následně další tým, do kterého se budu chtít posunout v rámci pracovní pozice ve firmě.

Běžný pracovní den IT juniora? 

Kryštof:

Každý den je jiný. Převážně řeším tickety, které mi od zákazníků přijdou. Složitost úkolů se značně liší, a to i v rámci jednoho klienta. Když je potřeba něco fyzicky zapojit, vyměnit či udělat rychlý servis, cestuji po celé republice. Někteří naši zákazníci mají zaplacené kontrolní dny, kdy se k nim vydám na celý pracovní den a řešíme předem domluvené i nedomluvené problémy a jsem k dispozici i pro konzultace.

Vojta:

Moje práce je velmi různorodá, převažuje řešení tiketů a sebevzdělávání.

Proč sis vybral System4u a jak dlouho jsi ve firmě?

Kryštof:

Za měsíc budu slavit první rok. Mám vzdělání v úplně jiném oboru a jelikož jsem od malička zapáleným fanouškem oboru IT, nedalo mi to a na inzerát juniora jsem se ozval. Líbila se mi kultura malé firmy, jelikož jsem dříve pracoval v korporátech. Dále skvělé firemní prostředí, zajímavá a nemonotónní náplň práce nebo dobrý osobností rozvoj do budoucna.

Vojta:

Ve firmě jsem pět měsíců a S4u jsem si vybral, protože mě zaujal už jen způsob pohovorů, kterými jsem prošel. Viděl jsem potenciál naučit se nové věci a dostat se k novým technologiím. Zároveň jsem měl pocit, že zde bude přátelská atmosféra a dobré prostředí, což se mi potvrdilo.  

Plány do budoucna? 

Kryštof:

Získat co nejvíce znalostí v IT oboru. Zlepšit se v oblasti sítí, datacenter, cloudu a serverových řešení, i přes to, že mohou dle některých být na ústupu. To ale ukáže čas. Hlavně doufám, že zůstanu spokojený, protože mám pocit, že lepší pracovní příležitost jsem dostat nemohl a vážím si jí.

Vojta:

Nechám se překvapit.

Co tě zajímá/baví? 

Kryštof:

Jsem zapálený basák a fanoušek veškeré hudby ♬ trailové cyklistiky🚲, filmů🎥, seriálů, deskových i počítačových her 🎲, IT trendů, horské turistiky⛰ a celkově cestování. Rád bych si pořídil vlastní motorku, k motorkám mě to táhne už nějaký čas. 🏍️

Vojta:

Převažuje rybaření🐟 a sporty – především florbal🏒 a cyklistika 🚵♂️, práce a trávení času se rodinou. 👨👩👧

Další články

Digitálními technologiemi žijeme. A proto o nich i píšeme.

Nejnovější články
Další články
1/10

Nebo se nám ozvěte napřímo

Martina Plisková

Martina Plisková

office koordinátorka

Kontaktujte nás

Vyplňte náš formulář, ozveme se vám do několika dnů s návrhem nezávazné konzultace.